Ja i kujt është aparati për numërimin e parave në zyrën ku ishte Ali Ahmeti(FOTO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/02/2022

Burime të afërta me BDI-në reagojnë ndaj njoftimit të sotëm të VMRO-DPMNE-së në të cilin thuhet se lideri i partisë Ali Ahmeti në vitin 2018 është fotografuar në zyrën e tij, ndërsa pranë tavolinës së tij kishte një aparat për numërimin e parave.

Reagimet që kanë mbërritur në “Faktor” thonë se nuk është zyra e kryetarit të BDI-së, por se Ahmeti ishte mysafir i biznesmenit kosovar Ismet Sulejmani, pronar i kompanisë “Vatan”.

Nga BDI reagojnë se Ahmeti edhe atëherë e ka mohuar këtë informacion.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bilall kasami

Kasami: Një ndër pikat kryesore të qeverisë së ardhshme do të jetë procesi i decentralizimit

inbound6681746849427487932

Sistemi zgjedhor në RMV të plotësohet me lista të hapura dhe votim për kandidatin e preferuar

kovacevski -agron

Kovaçevski: Në njësinë zgjedhore 6 të gjithë kanë kandidatë nga e kaluara, vetë LSDM ka kandidat për të ardhmen me Agron Demirin

stojance-angellov-701x430

“Ahmeti brohoriti UÇK në qendër të Shkupit”, Angellov: Përdorni frenat e dorës, pas Mickoskit janë “branitellat” që ju fituan në vitin 2001

Ali Ahmeti fronti

Fronti Evropian i përgjigjet Mickoskit

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

INFO

NA NDIQ