Ja kujt ia dedikon fitoren e “Ferma VIP” Dijonis Biba: U bë forca ime

Picture of INA
INA

14/06/2024

Dijonis Biba ishte fituesi i edicionit të parë të “Ferma VIP”, i cili rrëmbeu zemrat e publikut dhe arriti të triumfonte, duke marrë çmimin e madh prej 100 mijë eurosh.

Por për “Vizioni i Pasdites”, Dijonisi ka thënë se fitoren ia dedikon nënës së tij, e cila nuk jeton më.

Ai shtoi se gjatë kohës që përballej me sfidat, para syve i shfaqej imazhi i saj, duke u bërë burim force për të triumfuar.

“Çmimin e madh ia dedikoj nënës sime që nuk e kam gjallë. Gjatë sfidës, vetëm imazhi i nënës sime m’u shfaq para syve dhe më ka ndihmuar. U bë forca imë”, tha Dijonisi.

Përballja e fundit ishte ajo me Florjan Agalliun në një televotim vendimtar, që u meritua pas tejkalimit të qarkores së sfidës, ku ishte përballë Çiljeta Xhilagës dhe Ditea Berishës.

TË FUNDIT
39 minuta
Luizi i jashtëzakonshëm, shfaqet duke kënduar një hit botëror (video)
4 orë
Adele heq dorë nga muzika? Jep lajmin e keq për fansat: Më duhet një pushim i gjatë
4 orë
Merr fund ‘drama’ mes Bardhit dhe menaxherit të tij: Tani jam artist i pavarur
5 orë
Enca shfaqet e veshur e tëra në të bardha (FOTO)
5 orë
Ish banorja e BBVA shkon ta shoh vajzën e Luit dhe Kiarës, i bën dhuratën e bukur (FOTO)

ME TE LEXUARA

4 orë
Adele heq dorë nga muzika? Jep lajmin e keq për fansat: Më duhet një pushim i gjatë
39 minuta
Luizi i jashtëzakonshëm, shfaqet duke kënduar një hit botëror (video)
1 ditë
Çfarë ndodhi? Ledion Liço në “gjyq” me…
1 ditë
Këngëtarja e njohur ‘përvëluese’ në bikini (FOTO)
1 ditë
Xhensila po bashkon forcat me reperin e njohur kosovarë
1 ditë
Meriton Mjekiqi i bën urimin prekës djalit të tij
6 orë
“I zhdukur” prej kohësh, këngëtarja e njohur flet për Flori Mumajesin (FOTO)

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240718_130207

Luizi i jashtëzakonshëm, shfaqet duke kënduar një hit botëror (video)

adele

Adele heq dorë nga muzika? Jep lajmin e keq për fansat: Më duhet një pushim i gjatë

bardhi kumanove

Merr fund ‘drama’ mes Bardhit dhe menaxherit të tij: Tani jam artist i pavarur

enca haxhiaj

Enca shfaqet e veshur e tëra në të bardha (FOTO)

Luizi Kiara

Ish banorja e BBVA shkon ta shoh vajzën e Luit dhe Kiarës, i bën dhuratën e bukur (FOTO)

shanen doherty

Mjeku zbulon se si ishin momentet e fundit të aktores para se të ndërronte jetë

flori

“I zhdukur” prej kohësh, këngëtarja e njohur flet për Flori Mumajesin (FOTO)

meriton mjekiqi

Meriton Mjekiqi i bën urimin prekës djalit të tij

xhensila murtezaj

Xhensila po bashkon forcat me reperin e njohur kosovarë

INFO

NA NDIQ