Ja kur po vjen albumi i ri i Dua Lipës

Picture of INA
INA

08/08/2023

Dua Lipa ka një album të ri rrugës, të cilin ylli i popit e ka zbuluar si pjesë e një profili për revistën New York Times. Vazhdimi i saj për ‘Future Nostalgia’ të 2020-ës pritet të ndodhë në vitin 2024.

Kevin Parker e Tame Impala beset se kanë punuar në regjistrim, duke thënë se është “një thashetheme që ajo e konfirmon duke e mohuar”.

Pas Future Nostalgia, Dua Lipa punoi me Blessed Madonna për Club Future Nostalgia, një album remix që përmbante paraqitje dhe të ftuar si: Missy Elliott, Madonna, Mark Ronson dhe më shumë. Që atëherë, ajo ka bashkëpunuar për materiale të reja me njerëz si Megan Thee Stallion, Calvin Harris dhe Elton John.

Këngëtarja së fundmi u shfaq si Barbie sirenë në filmin veror të Greta Gerwig, duke publikuar këngën “Dance the Night” si pjesë e kolonës zanore të filmit Barbie.

TË FUNDIT
18 orë
Egla vjen me një monolog, fol fol se lirohesh (video)
21 orë
Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho feston sot ditëlindjen
1 ditë
Ky është këngëtari shqiptar që paguhet 30 mijë euro vetëm për një natë (VIDEO)
1 ditë
Dua Lipa po bëhet gati për udhëtimin në Kosovë
1 ditë
Morena Taraku në lidhje dashurie?

ME TE LEXUARA

21 orë
Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho feston sot ditëlindjen
18 orë
Egla vjen me një monolog, fol fol se lirohesh (video)

LEXO MË SHUMË

egla

Egla vjen me një monolog, fol fol se lirohesh (video)

ermonela jaho

Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho feston sot ditëlindjen

IMG_4504

Ky është këngëtari shqiptar që paguhet 30 mijë euro vetëm për një natë (VIDEO)

DUA Lipa

Dua Lipa po bëhet gati për udhëtimin në Kosovë

morena taraku

Morena Taraku në lidhje dashurie?

arbana osmani

Arbana Osmani zbulon padashje se ku do ta shohim së shpejti

Screenshot_20240718_130207

Luizi i jashtëzakonshëm, shfaqet duke kënduar një hit botëror (video)

adele

Adele heq dorë nga muzika? Jep lajmin e keq për fansat: Më duhet një pushim i gjatë

bardhi kumanove

Merr fund ‘drama’ mes Bardhit dhe menaxherit të tij: Tani jam artist i pavarur

INFO

NA NDIQ