Ja kur pritet emërimi i zëvendësministrave

Picture of ina-online
ina-online

11/07/2024

Deputeti i VLEN, Halil Snopçe thotë se vonesat me emërimin e zëvendëskryeministrave është bërë për shkak të vizitës së kryeministrit Hristijan Mickoski në SHBA.

Snopçe thotë se javën tjetër, nga data 20 deri më datën 23, pritet të emërohen të njëjtit.

“Mendoj se javën e ardhshme, me datën prej 20 deri 23, do të votohen eshaloni i dytë. Ne kemi 6 zëvendësministra. Ato që qarkullojnë, ato janë zv/ministrat, veç janë caktuar. Partitë politike i kanë caktuar zv/ministrat, dmth ata që janë caktuar, ata do të zgjedhen, nuk do të ketë ndonjë ndryshim”.

“Procedura e vonesës është për shkak të vizitës së kryetarit të Parlamentit në Amerikë dhe vizitës së kryeministrit, sepse kryeministri duhet të jetë patjetër prezent në mbledhjen në Kuvend kur caktohen zv/kryeministrat. Ai i propozon”, tha mes tjerash Snopçe.

TË FUNDIT
3 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
3 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
3 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
3 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
3 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

ME TE LEXUARA

9 orë
Qytetarët ankohen për produkte të prishura dhe me afat të skaduar!
4 orë
Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”
1 ditë
BDI: VLEN me shpifje tentojnë të mbulojnë tradhëtinë e madhe ndaj shqiptarëve
7 orë
Moti edhe sot me temperatura deri 40 gradë
4 orë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

LEXO MË SHUMË

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

tvsh-ime

Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”

Kim Mehmeti

Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!

mickoski orban

Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!

INFO

NA NDIQ