Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

Picture of INA
INA

20/05/2024

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Silvinjo pritet të publikojë më 27 maj listën me lojtarët e përzgjedhur për Europianin e Gjermanisë.

Kjo pak ditë para se të nisë zyrtarisht edhe grumbullimi për kampin stërvitor që Kombëtarja do të zhvillojë në Austri.

Braziliani ka patur afro 40 emra në tavolinë nga të cilët do të përzgjedhë maksimumi 26, aq sa lejon UEFA për të grumbulluar në “Euro 2024”.

Rikujtojmë që Shqipëria është në grup me Italinë, Spanjën dhe Kroacinë.

TË FUNDIT
2 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
3 orë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
3 orë
Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”...
4 orë
Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet
4 orë
Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

ME TE LEXUARA

4 orë
Kroaci–Itali luhet për gjithçka
1 ditë
Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve
4 orë
Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!
22 orë
Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën
4 orë
Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet
20 orë
UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës
3 orë
Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”...
16 orë
Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare

LEXO MË SHUMË

berat gjimshiti

Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu

zvicra

Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose…

zlatko dalic

Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”…

messi

Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet

Ronaldo

Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

kroacia futboll

Kroaci–Itali luhet për gjithçka

kombetarja

Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë

xhaka zvicer

Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA

spaleti

Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë

INFO

NA NDIQ