Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s

Picture of ina-online
ina-online

15/06/2024

Kur kanë mbetur më pak se katër orë deri te fillimi i ndeshjes mes Italisë dhe Shqipërisë, kjo e fundit po prin me vota në sondazhin e UEFA-s sa i përket çështjes së fituesit të këtij dueli.

Kuqezinjtë e nisin sot aventurën në Kampionatin Evropian Euro 2024, ku me fillim nga ora 21:00 do të përballen me kampionin aktual të kësaj gare, Italinë.

Në sondazhin e UEFA-s në faqen zyrtare se kush do ta fitojë ndeshjen e sotme, Shqipëria prin me 47%, kurse 43% mendojnë se Italia do ta fitojë.

10% mendojnë se ndeshja do të përfundojë pa fitues.

TË FUNDIT
36 minuta
Bashkëshortja e ish-ushtarit të UÇK-së tregon si u ndalua nga autoritetet në Maqedoni
2 orë
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
2 orë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
2 orë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
2 orë
A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

ME TE LEXUARA

5 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja
1 ditë
Drejtoi për 16 vjet Gjermaninë/ DW: Angela Merkel, figurë simbol për Evropën. Çfarë dihet sot në 70-vjetorin e saj
23 orë
A do të ketë luftë të re në Ballkan? Si përgjigjet ish-këshilltari i Clintonit e Obamës?
5 orë
Vrasja e policit në Serbi, Daçiq thotë se në vendin e ngjarjes u gjet një pasaportë e një kosovari, çka po ndodhë
1 ditë
Paralajmëroi burgosjen e Vuçiqit nëse hyn në Kosovë pa leje, deklarohet Sveçla
21 orë
Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë
5 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
1 ditë
Ten Hag me vetëbesim të madh: Mund ta mposhtim secilën skuadër
19 orë
Është rihapur vendkalimi kufitar Bogorodicë-Evzoni me Greqinë

LEXO MË SHUMË

arrest ushtar

Bashkëshortja e ish-ushtarit të UÇK-së tregon si u ndalua nga autoritetet në Maqedoni

Kurti

Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

shqipri

Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

Pep Guardiola

Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

vlora hyseni

SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri

yamal

E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?

policia serbe vrasje serbi

Vrasja e policit në Serbi, Daçiq thotë se në vendin e ngjarjes u gjet një pasaportë e një kosovari, çka po ndodhë

INFO

NA NDIQ