Ja kush e formon Qeverinë e ardhshme në Maqedoni?!

INA
INA

27 Maj, 2023

shkruan: Nafie Selmani

Jo që mua më pëlqen, ose jo, por para disa muajve e kam parashikuar se Qeveria e ardhshme, për nga numri i deputetëve të fituar, do përbëhet nga VMRO/ BESA-Grupi i Zjarrit, dhe eventualisht Alternativa (ajo që ka ngel nga kjo parti). Për këtë parashikim, kam edhe dëshmitarë, që nëse edhe realizohet, i ftoj ta ulin kapelën para meje 😃

Pse nuk e kam shkruar këtu parashikimin, sepse atë kohë, më vinte gjynah për disa persona, e s’doja edhe më shumë t’i dëshpëroj. E kam zemrën e butë, ani që lë përshtypje sikur jam e pashpirt ndonjëherë 😃

Ju flm për mirëkuptimin edhe njëherë 🥹

*Postim në facebook

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ben blushi

NË MANASTIRIN E BANJSKËS, NË KOSOVË

Ramush-Haradinaj-ne-veture

Paqen në Kosovë askush s’mund t’a rrezikoj

xhelal svecla

Demaskimi i Serbisë

Lutfi Dervishi

Kur drejtësia bëhet për tik tok

anisa bahiti

Vuçiçi “evropian” u zhduk, u kthye Vuçiçi radikal!

xhevdet nasufi

Dialogu pas 24 shtatorit

cun

Edhe njiherë po t’them: – O teveqeli i Shqipnisë!

flamuri-kuq-e-zi

“Shqiptarët nuk janë trima, nuk kanë qejf të vdesin, sa më larg frontit aq më të çartur janë”

Vucic Vulini

Qasja e Perëndimit ndaj Vuçiçit ‘të padjallëzuar’ rrezikon të destabilizojë Ballkanin

INFO

NA NDIQ