Ja nga kush pret mbështetje Mickoski për kreun e Kuvendit

Picture of INA
INA

28/05/2024

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski i pyetur sot se nga kush pret mbështetje për kryetarin e ri të Kuvendit, u përgjigj shkurt se nga të gjithë ata që kanë firmosur që Afrim Gashi të jetë kryetari i ardhshëm i Kuvendit, shkruan Alsat.

“Pres mbështetje nga të gjithë ata që kanë firmosur që Afrim Gashi të jetë kryetar i Kuvendit”, u përgjigj Mickoski.

TË FUNDIT
24 minuta
Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane
38 minuta
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
1 orë
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit
1 orë
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut
2 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
9 orë
Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit
5 orë
Grubi: Do të vazhdoj të qëndroj në krah të Kryetarit Ali Ahmeti
24 orë
Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke
9 orë
Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pasdite paralajmërime për shi
4 orë
Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane
19 orë
Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve
9 orë
Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit

LEXO MË SHUMË

Murtezani-Mariciq-750x430

Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane

IMG_3551

Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

mexhiti 1

Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

maricic orhan

Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

INFO

NA NDIQ