Ja pse u tërhoq dhe u rikthye sot propozimi për ndryshimet ligjore për riorganizimin e ministrive

Picture of INA
INA

07/06/2024

Propozimi i Hristijan Mickoskit për ndryshime ligjore për riorganizimin e ministrive është tërhequr nga Kuvendi për shkak të kërkesës së parashtruesit për ndryshime shtesë.

Sipas informacioneve të TV21, janë bërë ndryshime në ndarjen dhe kompetencat e Ministrisë së Shoqërisë Informatike dhe Administratës që tashmë do të ndahet në dy ministri, në Ministrinë për Administratë dhe në Ministrinë për Digjitalizim.

Kërkesa për ndryshime shtesë ka qenë e Stefan Andonovskit, i cili përmendet si emër për ministër në Ministrinë për Dixhitalizim. Propozimligji i ndryshuar tashmë është rikthyer në procedurë parlamentare.

TË FUNDIT
32 minuta
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
44 minuta
VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje
1 orë
Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim
2 orë
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
2 orë
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

ME TE LEXUARA

1 ditë
Këto janë emrat e përmendur për zv/ministra në Mbrojtje dhe Bujqësi nga VLEN?!
3 orë
Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara
1 ditë
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
8 orë
Moti me diell dhe shumë i ngrohtë, temperatura deri në 38 gradë
1 ditë
Komiteti i Helsinkit: Nuk ka avancim për të drejtat e njeriut në RMV
3 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit
1 ditë
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet
8 orë
Mos-deklarimi i pronës, Antikorrupsioni ndërpret mbi 20 procedura të zyrtarëve

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

IMG_2957

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani shkencat mjekësore mund ti kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

INFO

NA NDIQ