Ja sa raste të reja u regjistruan me COVID-19 në Maqedoni

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2022

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 5.165 testime për coronavirus, ndërsa 813 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej rasteve të reja në Shkup janë 549, Manastir – 49, Kumanovë – 40, Kavadar – 25, Ohër – 20, Strumicë – 17, Prilep – 16, Shtip – 11, Strugë – 10, Gostivar dhe Veles – nga 9, Gjevgjeli – 7, Koçani – 6, Resnja dhe Vinica – nga 5, Kriva Pallanka, Radovishi, Dellçeva dhe Probishtipi – nga 4, Tetova, Kërçova, Negotina, Berova dhe Dibra – nga 3, Demir Hisar – 2, Sveti Nikolla dhe Vallandova – nga 1.

Nga ministria informojnë se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 6 pacientë, të cilët kanë qenë pozitiv për COVID-19. Ndërsa nga sistemi “Termini im” janë paraqitur edhe 4 pacientë të vdekur, të cilët kanë ndërruar jetë në periudhën prej 27 deri 29 dhjetor 2021.

Ndërsa ISHP ka regjistruar 998 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 243.277, prej të cilëve 215.852 janë shëruar, ndërsa 8.042 kanë ndërruar jetë.

Numri i rasteve aktive deri sot (10 janar) është 10.383.

TË FUNDIT
5 minuta
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
43 minuta
“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën
3 orë
Mitko Çavkov del nga burgu!?
3 orë
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
4 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

ME TE LEXUARA

11 orë
Maqedonia e Veriut do të rris numrin e fluturimeve me çmime të ulta
1 ditë
Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara
9 orë
Biblioteka Kombëtare e Kosovës vjen me Ekspozitë në kuadër të Verës Kulturore në Tetovë
1 ditë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
4 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
11 orë
Flet nëna e Faton Hajrizit: Flinte në krevat betoni i lidhur me zinxhir (VIDEO)
1 ditë
Mexhiti fton mërgimtarët në takim në Çarshinë e Shkupit
5 orë
Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë
1 ditë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

LEXO MË SHUMË

20240722183310_big_730x400_36

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

IMG_0006

“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

mitko

Mitko Çavkov del nga burgu!?

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

INFO

NA NDIQ