Ja se si të siguroheni që askush të mos zbulojë se keni parë statusin e dikujt në WhatsApp

INA
INA

21/11/2023

Nëse dëshironi të fshehni aktivitetin tuaj në WhatsApp, është mirë të dini se ka zgjidhje.

Me këto këshilla, ju mund të fshehni praninë tuaj kur shikoni statuset e WhatsApp.

Aktivizo modalitetin e aeroplanit përpara se të kontrollosh statusin

Një mënyrë e shpejtë për të kontrolluar statusin e WhatsApp pa e ditur askush është të aktivizoni modalitetin e aeroplanit në pajisjen tuaj. Mund ta çaktivizoni manualisht Wi-Fi ose internetin celular, por modaliteti i aeroplanit është krijuar për të çaktivizuar të gjitha sinjalet me valë dhe celulare nga telefoni juaj.

Edhe nëse nuk keni lidhje interneti, prapë mund ta kontrolloni statusin sepse telefoni juaj i ruan përkohësisht ato si të dhëna në cache. Hapni skedën Përditësimet në WhatsApp dhe trokitni lehtë mbi statusin që dëshironi të kontrolloni.

Çaktivizo veçorinë e marrjes së leximit

Funksioni “Leximi i faturave” i WhatsApp-it më së shumti ndikon në mesazhet e dërguara ose të marra. Kur funksioni është i çaktivizuar, WhatsApp nuk do të shfaqë dy “taka” blu nën mesazhet që keni lexuar.

E njëjta gjë vlen edhe për statuset e WhatsApp. Nëse çaktivizon faturat e leximit, WhatsApp nuk do t’i njoftojë ata që po shikoni statusin e tyre. Faturat e leximit janë aktivizuar si parazgjedhje, që do të thotë se duhet t’i çaktivizoni ato.

Hapni WhatsApp-in dhe klikoni në ikonën me tre pika në këndin e sipërm djathtas. Atje, zgjidhni Cilësimet, shkoni te Privatësia dhe fikni çelësin pranë opsionit Lexoni Faturat.

Përdorni aplikacione të palëve të treta

Një mënyrë tjetër për të kontrolluar statusin e WhatsApp pa dijeninë e tyre është përdorimi i një aplikacioni të palëve të treta.

Ju lutemi vini re se aplikacionet e palëve të treta janë kundër Kushteve të Shërbimit të WhatsApp dhe përdorimi i tyre vjen me rrezikun e bllokimit të llogarisë tuaj ose zbulimit të informacionit tuaj personal dhe të hyrjes.

Statuset e WhatsApp

Ngjashëm me platformat e tjera të rrjeteve sociale, përmbajtja e postuar si status WhatsApp do të jetë e disponueshme për 24 orë.

Nëse, nga ana tjetër, nuk dëshironi që askush të kontrollojë statusin tuaj në WhatsApp, mund ta fshini numrin e tyre nga kontaktet tuaja ose t’i bllokoni ato, shkruan Makeuseof.

Sulmi në Banjskë, shtimi i trupave e shqetësimi për zgjerim të konflikteve në rajon, çka tha shefi i NATO-s dje në Prishtinë
Read more

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

openAI

A është Gemini i Google “më i zgjuar” se ChatGPT i OpenAl?

mira murati

Çfarë lloj marrëveshjeje për inteligjencën artificiale arriti BE-ja

Internet-Safe-Day

6G po vjen në iPhone: Apple nuk heq dorë nga modemet e veta

apple-iphone-15-pro-3

iPhone 19 me një risi që telefonat Android e kanë pasur prej vitesh

messenger

Meta do të lansojë veçorinë ‘end-to-end encryption’ për bisedat në Messenger

wikipedia

Këto ishin temat më të kërkuara në Wikipedia këtë vit

whatsapp-main-600x360

WhatsApp së shpejti do të mundësojë ndarjen e imazheve dhe videove me kualitet origjinal

meta-logo-1

Meta anulon mundësinë për të biseduar me miqtë nga Facebook në Instagram

Bitcoin

Bitcoin vendos rekord të ri vjetor duke kapërcyer vlerën e 43 mijë dollarëve

INFO

NA NDIQ