Ja si do të duket përbërja e re e Qeverisë

Picture of INA
INA

12/06/2024

Jozyrtarisht është mësuar përbërja e re e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, përcjell TV21.

Kryeministër pritet se do të jetë Hristijan Mickoski, ndërkaq sekretar gjeneral Pançe Toshkovski.

Si ministër i Mbrojtjes është propozuar – Igor Janushev,
– si ministër i Punëve të Brendshme – Aleksandar Janev,
– si ministër të Drejtësisë – “ZNAM”,
– si ministër të Komuniteteve – Lupço Dimovski,
– si ministër i Punëve të Jashtme dhe Tregti të Jashtme – Timço Mucunski
– si ministër për Çështje ekonomike – Alternativa

– si ministër për Financa – Gordana Dimitrievska
– si ministër për Ekonomi dhe punë – Besar Durmishi
– si ministër i Energjetikës – Sanja Pozhinovska
– si ministër për Bujqësi – Cvetan Tripunovski
– si ministër i Shëndetësisë – Arben Taravari
– si ministër i Arsimit dh Shkencës – Vesna Janevska
– si ministër për Politikë Sociale – Fatmir Limani
– si ministër për Transport – Aleksandar Nikollovski
– si ministër për Ekologji – Izet Mexhiti dhe
– si ministër për Sport – Boko Ristevski.

TË FUNDIT
50 minuta
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
2 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
2 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
3 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
3 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

ME TE LEXUARA

50 minuta
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
23 orë
Fari Hiseni nga LD: BDI në foltore e paraqet veten si shqiponjë, ndërsa në negociata bëhet një kanarinë
20 orë
Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin
22 orë
Temperaturat e larta, ja çfarë rekomandojnë dermatologë për mbrojtje të lëkurës
18 orë
Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur

LEXO MË SHUMË

IMG_4340

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

IMG_4341

Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë

BDI Ali Ahmeti

Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

Snajper trump

Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

trump sulm

FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

moti Vapa nxehti temperaturat

Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius

durres plazh deti

Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë

trump sulm

Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)

ali ahmeti

Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi

INFO

NA NDIQ