Jakimovski pyetje VMRO-DPMNE: Sa funksionarë të juaj kanë diploma të Merkos

ina-online
ina-online

29 Qershor, 2023

Stevçe Jakimovski, kryetari i partisë GROM dhe i komunës së Karposhit të Shkupit përmes një postimi në facebook ka komentuar rastin e Ramiz Merkos që u përfshi në “Listën e zezë” Amerikane.

Ai është marrë kryesisht me akuzat dhe pyetjet që ka ngritur partia më e madhe opozitare VMRO-DPMNE.

“Ditëve të fundit VMRO-DPMNE ka drejtuar shumë pyetje në adresë të LSDM dhe BDI lidhur me rastin e Ramiz Merkos. Ja edhe unë të jap një kontribut modest në kuadër të parashtrimit të shumë pyetjeve.

VMRO-DPMNE le të thotë se sa anëtarë të saj në kryesinë e lartë partiake, deputetë, kryetar aktual dhe ish-kryetar të komunave, si dhe drejtorë kanë diploma të Merkos?

Shpresoj se kjo ishte një pyetje e ndershme”, ka pyetur Jakimovski. (INA)

https://www.facebook.com/jakimovskis/posts/803608484484917?ref=embed_post

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Prokuroria

Vazhdon greva në prokurori – grupi i punës do të ketë afat prej 10 ditëve për arritjen e marrëveshjes

mickoski

Mickoski kërkon takim liderësh për zgjedhje

biden

Komuniteti shqiptaro-amerikan letër presidentit Biden, shpreh shqetësim për rrezikun nga Serbia

IMG_5719

Politikani serb: Radoiçiq u mor vesh me autoritetet serbe, prandaj u lirua

izet mexhiti3

Mexhiti: Përmes internetit lojërave të fatit e futën bixhozin në familjet tona

ASH

ASH: Interpelanca e opozitës teatër komik, procedura për kryeprokurorin e ri tanimë ka fillua

shaip kamberi

Kamberi: Ndikimi i politikës serbe në drejtësi është fatal, por, me aktin e sotëm, ajo po merr epitetin e shtetit “sponsor të terrorizmit”

caji-600x360

Keqpërdorën të dhënat e mjekëve për të shitur çaj, një kompani dhe një person nga Maqedonia rrezikojnë të dënohen me gati 7.000 euro

kuvendi parlamenti

Skandali në Onkologji, Kuvendi miratoi propozimin për formimin e Komisionit Anketues

INFO

NA NDIQ