“Jam i gjallë e jam në jetë”, Begaj nderon 177-vjetorin e lindjes së poetit të madh Naim Frashëri

INA
INA

25 Maj, 2023

177 vite më parë erdhi në jetë i madhi, poeti i shquar i letrave shqipe, Naim Frashëri.

Për të nderuar poetin, Presidenti Bajram Begaj ka shkëputur vargje nga poezia e tij “Fjalët e Qiririt”, të cilat i ka postuar në faqen zyrtare në “Facebook”.

“Jam i gjallë e jam ndë jetë, jam në dritë të vërtetë…”

Krahas, fotos së Naimit Frashërit, Presidenti Begaj shkuan: Poeti Naim Frashëri ndriçoi një komb, frymëzoi një epokë dhe përjetësoi dashurinë për gjuhën shqipe! Le të nderojmë sot 177-vjetorin e lindjes së poetit më të madh të Rilindjes Kombëtare!/tvklan.al

https://static.xx.fbcdn.net/rsrc.php/v3/yM/r/afk-8279vNB.png

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vjosa osmani ismail kadare

Kadare: Ky është triumfi shekullor i kombit tonë

vjosa osmani ismail kadare

Presidentja Osmani e dekoron shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”

poezi-madheshtore-per-kosoven-nga-ismail-kadare_5c51d60b0bde4

Ismail Kadare hap Panairin e Librit “Prishtina 2023”

libra

Sot hapet panairi i librit “Prishtina 2023”

dritero agolli

Dëshmia e rrallë e gazetares: Si na shpëtoi Dritëro Agolli?

DUA Lipa

Sekretarja britanike i quajti emigrantët shqiptarë kriminelë, reagon Dua Lipa

librat-780x439

BE-ja i dhuron 621 mijë € Bibliotekës Kombëtare të Shqipërisë për restaurimin e librave

shkodra

Ish-konsullata italiane qendër arti, Shkodrës i shtohen institucionet e kulturës (VIDEO)

Përkujtim për djalin tim të mirë, Luranin

INFO

NA NDIQ