James Rodriguez i paqartë për të ardhmen e tij

0

James Rodriguez ende nuk di për të ardhmenedhe pse emri i tij lidhjet me një sërë klubesh evropiane.

27-vjeçari kaloi dy sezonet e fundit në huazim me Bayern Munich, por kolumbiani ka njoftuar kampionët e Bundesligës se ai nuk është i interesuar për një transferim të përhershëm.

James, i ciliaktualisht po aktivizohet në Copa America me Kolumbinë, tani është përkushtuar për të gjetur një klub të ri përpara sezonit të ri 2019-2020.

Në Itali, Juventusi dhe Napoli flitet se janë të gatshëm ta transferojnë, ndërsa në Premier League, Liverpool dhe Manchester United gjithashtu kanë qenë të lidhura, por Rodriguez ende nuk është i sigurt se ku do të përfundojë.