James Rubin shpërndan shkrimin e NYT për lidhjet e Vuçiqit me botën e krimit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

5 Maj, 2023

James Rubin, ish-zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, i cili tash udhëheq Qendrën Globale të Angazhimit në kuadër të DASH-it, ka komentuar artikullin e “The New York Times”.

Ky artikull flet për lidhjet e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq me botën e krimit, mafies e huliganizmit.

Rubin e ka shpërndarë artikullin të cilin e ka quajtur “brutal”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

Kurti-Bruksel

Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

tome-gashi

Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

libra-te-grisur

MASH: Libri i Historisë dhe Shoqërisë për klasën e pestë tërhiqet nga përdorimi

risto-penov

Penov: Nëse nuk ndodhin ndryshimet kushtueses do të kemi problem edhe në NATO

IMG_1730

Azizi nga Gostivari ‘selam’ ASH-së: Gostivari ka qenë çdoherë opozitar

IMG_1719

NATO vë në gatishmëri trupa shtesë për dislokim në Kosovë

IMG_1720

VMRO-Popullore do të votojë për ndryshimet kushtetuese

mesic

Mesiq: Maqedonia qëmoti duhej të ishte anëtare e BE-së

INFO

NA NDIQ