Janë arrestuar tre persona në Veles, armët e gjetura janë sekuestruar

INA
INA

22/09/2023

Në 21.09.2023 në ora 16.00, oficerët e policisë nga Departamenti i Trafikimit të Paligjshëm nëpërmjet Sektorit për punë të Brendshëm i privuan nga liria P.P (51) nga fshati Plevenje, komuna Çashka dhe T.S (78) nga fshati i Teovo, komuna Çeshka.

Ndërsa në ora 16.50 është privuar nga liria edhe N.Sh (28) nga Velesi.

Pas masave të marra ka ardhur deri në njohje se P.P. ka poseduar armë zjarri. Në bisedën zyrtare me të, P.P. ka deklaruar se posedon një pushkë karabinë që ndodhet në shtëpinë e N.Sh. i cili ia ka dorëzuar oficereve të policisë së bashku me disa fishekë të kalibrave të ndryshëm. Ndërsa T.S. i ka dorëzuar oficereve të policisë një pushkë gjuetie kalibër 16 dhe dy pushkë ajri të kalibrit 5.5mm dhe kalibrit 4.5mm.

Personat janë ndaluar në stacionin policor, është njoftuar prokurori publik dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të ngrihet padi përkatëse.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Artan Grubi Izet Mexhiti

Mexhiti: Artan Grubi po luan kumar me fatin e shqiptarëve të Maqedonisë

billkasami

Kasami: Ta bëjmë edhe Maqedoninë shtet shqiptar

spital-804x380-696x329

Manoleva: Sistemi shëndetësor do të funksionojë pa pengesa gjatë kohës së Samitit të OSBE-së

ukraine-sulm-2

Rusia sulmon me dronë dhe raketa Ukrainën

joveski-1-696x464

Fillon procedura për zgjedhjen e prokurorit të ri publik në Maqedoni

collage-10-600x360

“Kjo është hajgare, unë nuk jam fetar hiç”- Sabit Geci mohon se e ndërroi emrin dhe fenë

joveski-1-696x464

Fillon procedura për zgjedhjen e prokurorit të ri publik në Maqedoni

IMG_6887

Aksident i rëndë në Kroaci, lëndohen katër shqiptarë

IMG_6886

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, ndërroi jetë vajza e ish-ministrit shqiptar

INFO

NA NDIQ