Janë pastruar 700 metra katrorë sipërfaqe publike në Çair

Iliria News Agency
Iliria News Agency

19/01/2022

Shërbimet e Qytetit të Shkupit punojnë edhe gjatë natës.

Mbrëmë vonë, në lokacionin në kryqëzimin në mes të rrugës “Xhon Kenedi” dhe bulevardit “Brigada Kosovare e Maqedonisë” në komunën e Çairit, është realizuar aksioni i natës për pastrimin e mbeturinave.

Nga hapësira publike janë pastruar 700 metra katrorë dhe janë hequr 50 metra kub mbeturina, njoftojnë nga Qyteti i Shkupit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Baza ajrore Kucove

Baza e NATO-s në Kuçovë merr jehonë, Rama paralajmëron edhe bazën detare

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

UT Universiteti tetoves

VLEN: BDI nxori në rrugë elitën intelektuale shqiptare

rasti-Sopotit

Sopoti – 21 vjet, rast klasik i montuar, 12 banorë me 156 vite burg, 6 agjentët fajtorë kurrë nuk u përgjigjën!

universiteti-i-tetoves-UT

Sindikata e UT-së kërkon nënshkrimin e marrëveshjes kolektive

marko-bislimoski-780x470-1

Bislimovski: Temperaturat e larta ditore do të ndikojnë në faturat e ngrohjes

INFO

NA NDIQ