Janë regjistruar 2051 raste, 14 të vdekur nga të cilët katër janë vaksinuar plotësisht

Iliria News Agency
Iliria News Agency

19/01/2022

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 6353 analiza dhe janë regjistruar 2051 raste të reja me KOVID-19.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë se janë regjistruar edhe 1.420 pacientë të shëruar.

Si pasojë e komplikimeve nga Covid-19, brenda 24 orëve janë regjistruar 13 viktima. Ndërkaq, nga MSh njoftojnë se 11 pacientë të tjerë që kanë ndërruar jetë në periudhën p03-16.01.2022 janë regjistruar në raportin e sotëm për Covid-19.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 247.663 raste, prej të cilëve 222.306 janë shëruar, kurse 8.139 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht numëron 7.218 raste aktive me koronavirus.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kamala Harris 2

Zv/presidentja e SHBA-së, Harris: Armëpushim urgjent në Gaza për shkak të vuajtjeve të mëdha

vmro-dpmne

OBRM-PDUKM: Bullgaria dhe Greqia nuk janë mbështetësit kryesorë të integrimit të Maqedonisë në BE

policia-714x420

Rrahja mes policëve në Qendrën Klinike në Shkup, MPB parashtroi kallëzim penal ndaj një polici

Klinika-Infektive-Shkup

Komisioni për sëmundje infektive do të mbajë mbledhje, 123 raste të kollës së mirë në Shkup

kompleksi-adem-jashari

26 vjet nga rënia heroike e Jasharëve, sot nis Epopeja

moti-1

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

INFO

NA NDIQ