Janë regjistruar 2051 raste, 14 të vdekur nga të cilët katër janë vaksinuar plotësisht

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 6353 analiza dhe janë regjistruar 2051 raste të reja me KOVID-19.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë se janë regjistruar edhe 1.420 pacientë të shëruar.

Si pasojë e komplikimeve nga Covid-19, brenda 24 orëve janë regjistruar 13 viktima. Ndërkaq, nga MSh njoftojnë se 11 pacientë të tjerë që kanë ndërruar jetë në periudhën p03-16.01.2022 janë regjistruar në raportin e sotëm për Covid-19.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 247.663 raste, prej të cilëve 222.306 janë shëruar, kurse 8.139 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht numëron 7.218 raste aktive me koronavirus.(INA)