Jankullovska me 1 nëntor del nga burgu?!

ina-online
ina-online

12/10/2023

Ish ministrja e Brendshme, Gordana Jankullovska më 1 nëntor do të lirohet me kusht. Kështu ka vendosur Gjykata e Apelit në të cilin stad Jankullovska kishte ankimuar vendimin e shkallës së parë.

Nën masën e dënimit me kusht, Jankullovska do të jetë deri në shtator të vitit 2024, kur edhe i përfundon masa efektive e burgut të shqiptuar në shkallën e parë. Në vitin 2020 Jankullovska u dënua me 4 vite burg për rastin “Tenk” përkatësisht prokurimin publik të Mercedesit prej 6oo mijë eurove. /Alsat.mk

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stefan bogoev

Bogoev: Jam i sigurt për një fitore të dyfishtë në zgjedhjet e Frontit Evropian

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

3fb9fdb9-5211-407a-a732-9132e4550a33-1392x815

Mexhiti, Kasami dhe Gashi takojnë Islam Aliajn, deputetin shqiptar në Zvicër

Ilire Dauti

Deputetja që zhvillon betejën për shqiptarët pa nënshtetësi

Boban Stefkovski Gazi Baba

LSDM: Kryetarët e VMRO-së marrin 1500 euro rrogë, ndërsa qytetarëve të Gazi Babës u kanë borxhe

moti dimer acar temperatura

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

bujar-osmani-kovacevski-ahmeti

Ky do të jetë kryeministri i parë shqiptar në Maqedoni ?! (FOTO)

tanja fajon

Fajon: Ndryshimet kushtetuese janë të nevojshme që vendi të ecë përpara

fabrika ats dronet

Maqedonia do të prodhojë katër lloje dronësh sipas standardeve të NATO-s

INFO

NA NDIQ