Jankullovska: Unë kurrë nuk jam pajtuar me arratisjen e Gruevskit

INA
INA

03/10/2023

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankulloska, thotë se takimi i saj i fundit me ish-kryeministrin Nikolla Gruevski ka qenë disa ditë para se ai të largohej nga vendi.

“Unë dhe Gruevski nuk kemi pasur asnjë komunikim për një kohë të gjatë. Nuk jam pajtuar asnjëherë me atë që ka bërë, pra me faktin se është arratisur në Budapest”, tha Jankulloska për “360 gradë”.

Ajo po vuan dënimin me katër vite burg për rastin “Tanku”, i njëjti për të cilin u arratis Gruevski, për të mos përfunduar në burg.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

vucic kendon

Vuçiq eskalon, publikohet videoja ku këndon dhe kërcen me një këngë që feston vrasjet e policëve

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

Putin Yekaterina Duntsova

Kush është 40-vjeçarja që sfidon Putin, synon të rrëzojë nga froni kreun e Kremlinit

INFO

NA NDIQ