Janushev: Të gjithë ata që kanë bërë krime, do të burgosen

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/02/2023

Igor Janushev nga OBRM-PDUKM sot nga seanca e Kuvendit ka drejtuar një sërë akuzash kundër LSDM-së në pushtet, duke shtuar se të gjithë ata që kanë kryer një lloj krimi do të burgosen.

Në të njëjtën kohë, ai këtë qeveri e quajti “Qeveri Top Shop”, pasi siç tha, nën udhëheqjen e tyre është shumë e vështirë të jetosh në Maqedoni.

“Kjo është Qeveria e Top Shop. Sa herë që prisni që nuk mund të bëhet më keq, ata ju befasojnë dhe ju bëheni edhe më keq. Është e vështirë të jetosh në Maqedoni me këtë qeveri të paaftë. Nuk kemi dëgjuar asnjë propozim nga këta kriminelë në pushtet.

Nuk do të na shantazhoni. Të gjithë ata që kanë bërë krime do t’ju ​​burgosim”, tha Janushev.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ