Januzaj nga La Liga sërish rikthehet te Premier Liga

ina-online
ina-online

24/09/2023

Adnan Januzaj nuk ka mundur të gjej një klub të ri gjatë afatit kalimtar veror dhe do të jetë pjesë e Sevillas së paku deri në janar të vitit 2024.

Futbollisti me preardhje nga Kosova, që luan me kombëtaren e Belgjikës, kishte disa oferta nga Turqia dhe Arabia, por nuk u finalizua transferimi dhe mbeti te Sevila. Januzaj nuk po gjen hapësira te skuadra spanjolle në këtë fillim sezoni, dhe me shumë mundësi ai do të largohet gjatë muajit janar. Sipas mediave, 28-vjeçari pritet të rikthehet në Premierligën angleze.

Skuadra e Evertonit së fundi ka shprehur interesim për transferimin e Adnan Januzajt, pasi drejtuesit e klubit anglez kanë pasur kontakte me përfaqësuesit e lojtarit./IndeksOnline/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ