Jasir Asani: Drejt Gjermanisë me mentalitet fituesi, do të japim shpirtin që t’i gëzojmë tifozët me një triumf ndaj Italisë

Picture of ina-online
ina-online

03/06/2024

Jasir Asani realizoi një supergol nga goditja e dënimit në miqësoren ndaj Lihtenshtejnit që përfundoi me rezultatin 3-0 për kuqezinjtë.

Në prononcimin e dhënë pas ndeshjes, për mikrofonin e “Supersport”, Asani u shpreh:

“Kam luajtur disa vite në Hungari, jam ndjerë shumë mirë.

Kur klubi nuk më ndihmon dot, duhet të marrë maksimumin tani.

Me ka ndihmuar shumë stafi dhe drejtorit.

Pavarësisht se nuk kam pasur minuta, kam bërë stërvitje shumë, për të qenë në formë të mirë, sepse na pret një rrugëtim i gjatë dhe i fortë.

Çdo ndeshje është e vështirë, si miqësore, si kualifikuese. Ne futemi për të dhënë maksimumin.

Duhet të shkojmë drejt Gjermanisë me mentalitet fituesi.

Nuk e di për goditjet e dënimit, kush do i gjuajë, do të vendosë stafi.

Nga një goditje standarte ta fitojmë ndeshjen.

Çdo lojtar ka dëshirë të shënojë gol. Jemi një familje e madhe, do të jemi kështu gjithmonë.

Na pret një rrugëtim i madh në Gjermani. Me këtë grup, po përgatitemi shumë, jemi një grup shumë i fortë. Do bëjmë gjëra të mira.

Kundër Italisë një ndeshje shumë e madhe.

Si me Brojën, Dakun apo Manajn, do të jemi të gjithë një, do të japim maksimumin për këtë fanellë.

Do të japim shpirtin që t’i gëzojmë tifozët me një fitore ndaj Italisë.

Muçi më falenderoi te goli.

Njësoj si me Laçin që bëri gol ndaj Bullgarisë, situatë e ngjashme ishte”, u shpreh Jasir Asani.

TË FUNDIT
1 orë
Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët
3 orë
Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria
4 orë
Komenti i guxishëm dhe i sinqertë i një vajze serbe
4 orë
Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024
4 orë
Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

ME TE LEXUARA

5 orë
Roberto Baggio rrahet dhe mbahet peng së bashku me familjen në vilën e tij
24 orë
“Hysaj dështon sërish, masakrohet në rrjet”, ish-futbollisti Sokol Kushta: Këto janë gabimet e radhës
4 orë
Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë
24 orë
Renditja e FIFA-s: Rënie për Maqedoninë e Kosovën, Shqipëria nuk lëviz
4 orë
Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024
1 ditë
Xherdan Shaqiri futet në histori dhe bëhet futbollisti i vetëm Europian
22 orë
Italia dhe Spanja do të përballen për herë të 41-të
4 orë
Komenti i guxishëm dhe i sinqertë i një vajze serbe
1 ditë
Spanjë – Itali, ndeshja kryesore e ditës në ‘Euro 2024’

LEXO MË SHUMË

nedim bajrami

Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët

gjasula kombetarja shqiperia

Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria

FB_IMG_1718953575861

Komenti i guxishëm dhe i sinqertë i një vajze serbe

arsenal

Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024

mesi-argentina

Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

roberto baggio

Roberto Baggio rrahet dhe mbahet peng së bashku me familjen në vilën e tij

IMG_3399

UEFA hap hetim disiplinor për Mrilind Dakun

spanja

Spanja kalon në epërsi me autogolin e Calafiorit

mirlind daku

Daku kërkon falje për fyerjet ndaj maqedonasve e serbëve

INFO

NA NDIQ