Jasir Asani është shqiptar jotipik!

INA
INA

13 Shtator, 2023

Shkruan: Besim Nebiu

E studiova paraqitjen e tij mediatike sidomos pas ndeshjes me Polonine dhe erdha ne perfundim se eshte tip i vecante!

Cdo sportnjohes dhe sportdhashes e ka te qarte se 2 golat e tij (me Molldavine si dhe ky Polonine) jane faktori kyc qe sollen kombetaren ketu ku eshte sot.

Nuk e njoh personalisht Jasirin, dhe nuk kam qasje direkte qe ta vleresoj cfare shkalle te koshiences ka per rolin dhe statusin e tij sot ne sy te shqiptareve – por besoj se PO shume mire e kupton.

E bej kete gjykim theshte duke u bazuar nga shkalla e shkathtesise dhe ntelligences te perdorur ne fushe sidomos tek te dyja golat por edhe ne bisedat pas ndeshjeve.

Pse eshte jotipik?

Perderisa shume shqiptare sot kane qejf te lavderohen me te pabera e paqena ose duke stemadhuar ate qe e kane be ose arrite – ky mundohet ta zbus dhe zvogloj ate qe ne te vertete e ka be!

Behu si Jasiri!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Muhamer Pajaziti

Ku po shkoni në Evropë, njerëzit po ju vdesin burgjeve çnjerëzore

fatmir limani

Limani: Sot, Drini hyn te pasuria e katragjyshit

arsim zekolli2

Albini nuk është çështje etnike, por etike

Vullnet Ameti

Një prelud për paqen…

MUHAMERI

Kush do të votoj në zgjedhjet e ardhshme?

naser-pajaziti

Tangoja e fshehtë LSDM-VMRO, pazaret për Gruevskin, Mijallkovin dhe pjesën tjetër të bandës!

SHKELZEN HALIMI

Dy lloje të injorantëve

SHKELZEN HALIMI

Kulturë me daullexhinj, zurlaxhinj dhe shakaxhinj

arsim zekolli2

Servilitetin ndaj Grubit e Zeçeviqit, nuk mbulohet me hiper-kombëtarizëm teatral

INFO

NA NDIQ