Jasir Asani ka një mesazh për tifozët shqiptar (FOTO)

ina-online
ina-online

15/10/2023

Jasir Asani po kalon një moment “të artë” me Kombëtaren, ku në ndeshjet e kualifikuese për Europianin “Gjermani 2024” ka shënuar tre eurogola. Në suksesin e fundit ndaj Çekisë perla e ish-sulmuesit të Partizanit i hapi rrugën fitores 3-0 të kuqezinjve.

Përmes një postimi në profilin e tij në rrjetet sociale Asani ka lëshuar një mesazh përqafues për të gjithë shqiptarët. Ky mesazh i sulmuesit nga Shkupi vjen para ndeshjes miqësore me Bullgarinë, që do të luhet të martën, ora 18:00, në stadiumin “Air Albania”.

Ashtu si në dy ndeshjet e fundit, ndaj Polonisë dhe Çekisë, kërkohet që mbështetja e tifozëve për Kombëtaren të jetë e konsiderueshme edhe ndaj skuadrës bullgare, ndonëse nuk ka rëndësinë e dy sfida të lartpërmendura.

“Dua ti përqafoj të gjithë shqiptarët. Pa dashurinë e tuaj nuk do të kisha shënuar asnjë gol. Jemi një. O sa mirë me qenë shqiptar”. Ky ishte mesazhi i Asanit për shqiptarët, postim të cilin ai e kishte shoqëruar me një foto festive të tij me qeleshe në kokë, shkëputur nga monitori ku po e shikonin tifozët në Sheshin “Skënderbej”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

muller

Muller largohet nga Bajerni, në garë janë 3 klube nga Seria A

Foto: sportsport.mk

Qeveria i miratoi ndryshimet në Ligjin për Sport

inter fiorentina

VIDEO / Fiorentina kalon në çerekfinale mes dramës së penaltive

andrej

Rrëfimi i Pirlos: Firmosa me Realin, ja pse nuk shkova në Madrid

broja

Broja ndalet nga shtylla, feston United! City bie në “Villa Park”

INFO

NA NDIQ