Javën e ardhëshme përfundon asfaltimi i rrugës në Banjicë

Picture of ina-online
ina-online

10/10/2023

Javën e ardhshme fillon asfaltimi i rrugës në fshatin Banjicë.

Gjatë javës së kaluar dhe këtë javë në këtë rrugë me gjatësi 1300 metra, janë kryer punime të tjera, gjegjësisht instalimet nëntokësore.

“Javën e kaluar u bë gërmimi i kanalit për vendosjen e instalimeve elektrike. Këtë javë planifikohet të zhvendosen 4 shtylla, të ngjeshen kanalet me tampon, të vendoset grila të kryqëzuara te profilit 8 mi. Nga e hëna planifikohet tamponimi, rrafshimi dhe ngjeshja e tamponit deri në kotën e asfaltit me nivelim të pusetave, pastrimi i kanaleve ekzistuese, rregullimi i gjithë trasesë. Është planifikuar që asfaltimi të fillojë nga e hëna ose evenrualisht nga e marta. Ndryshime në aktivitetet e planifikuara do të kishte vetëm nëse kemi mot të keq”, thuhet në përgjigjen e komunës së Gostivarit për median TetovaSot.

Ndryshe, komuna e Gostivarit bëri asfaltimin e 630 metrave në Banjicë të Epërme në maj të këtij viti. Poashtu u punua në kanalizimin e dy Banjicave, problem 30 vjeçar i banorëve. Pas kanalizimit, u fillua me përgatitjen e rrugës për asfaltim.

TË FUNDIT
4 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
4 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës
6 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
7 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
8 orë
Shtrenjtohet buka

ME TE LEXUARA

17 orë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë dhe vranësira të vogla
13 orë
Banka Popullore: Norma bazë e interesit mbetet në nivelin 6.30%
7 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
17 orë
Hahn: Jam i shqetësuar për Maqedoninë e Veriut, të respektohet Marrëveshja e Prespës
13 orë
Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm
6 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

LEXO MË SHUMË

bdi ali ahmeti kuvend

Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut

FB_IMG_1718221732728

Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

Mickoski

Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat

buka

Shtrenjtohet buka

IMG_2933

Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

INFO

NA NDIQ