Javën e ardhshme, pensionet e rritura do të jen në llogarin tuaj dhe një rritje e re do të pasojë në muajin mars

INA
INA

27/10/2023

Javën e ardhshme, pensionet e rritura do të jen në llogarin tuaj dhe një rritje e re do të pasojë në muajin mars

Pensionet për muajin tetor do të paguhen jo më vonë se data 1 nëntor – e mërkurë, sipas dinamikës së përcaktuar nga Qeveria.

Megjithatë, disa nga bankat në Maqedoni e paguajnë pensionin, gjegjësisht e vënë në dispozicion të kartelave të pensionistëve një ose dy ditë para afatit.

Nga muaji i kaluar, pensioni është rritur për 5.3 për qind, ndërsa një rritje do të ketë edhe marsin e ardhshëm.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli

Pse Pacolli është irrituar me mediat shqiptare?

Biljana-Ivanovska-780x439-1

Ivanovska: Komisioni për Antikorrupsion në vitin 2019 kërkoi shkarkimin e Angjushevit

policia-mk

Avokati që dërgoi Palevskin në Beograd po merret në pyetje në polici

azir aliu

Ministri Azir Aliu sjell 5 ligje të rëndësishme për reformën në administratë dhe transformimin digjital

kuvendi shqiptar kaos zjarr

Sali Berisha përjashtohet nga Kuvendi për 10 ditë bashkë me pesë deputetë të tjerë

Palevski palco

Së shpejti do të bëhet ekstradimi i Palevskit/ Do të qëndrojnë në paraburgim në Turqi deri sa t’i dorëzohet RMV-së

foto-autostrada-korridori-8

Shpronësohen 45 parcela përgjatë Korridorit 8/ Grubi: Projekti do të realizohet sipas dinamikës së paraparë

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Zoti e vendos fatin e secilit”, – çfarë kishte rrëfyer Naim Murseli për sëmundjen dhe raportin me Pacollin

paraburgim-1

Maqedonia pa bazë ligjore për dënimin me vdekje, burgimi i përjetshëm mbetet dënimi më i lartë

INFO

NA NDIQ