Je mishërimi i gjallë i Esat Pashe tradhëtarit!”/ Komentuesi ja plas hapur Ramës: Fale teje po bëhet realitet ëndrra shekullore e Serbisë për të dalë në det

Marrëveshja e “Open Ballkan”, mes vendit tonë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë, nuk është pritur mirë nga shqiptarët sepse në këtë process nuk është përfshirë Kosova, dhe ne jemi pozicionuar në krahun e Serbisë.

Sot Kryeministri Edi Rama, ndryshoi fotografinë e tij në Facebook, ku shfaqen dy trëndafila: një i kuq dhe tjetri i bardhë, ngjyra që korespondojnë me flamurion serb.
Kjo gjë ka sjellë irritimin e ndjekësve, ku një prej tyre e ka zkuzuar rëndë kreun e qeverisë, duke e quajtur tradhëtar që po bën realitet ëndrrën shekullore të Serbisë, që të dale në det./Standard.al

https://www.facebook.com/edirama.al/photos/a.10150645538706523/10158925037666523/