Jeni me grip dhe konsumoni alkool? Mos e bëni

INA
INA

07/11/2023

Tashmë ka filluar koha kur gripi është më i shpeshtë dhe shumë njerëz përballen me vështirësitë që sjell ai.

Pavarësisht nëse është diçka më serioze për të cilën duhet ta vizitoni mjekun, apo diçka më e lehtë, duhet të kujtoni se nuk preferohet përdorimi i alkoolit gjatë kohës që vuani nga gripi.

Alkooli ndikon drejtpërdrejtë në dehidratim. Të jeni i pa hidratuar kur jeni sëmurë ndikon në dhimbje më të madhe në trupin dhe kockave tuaja.

Andaj përveç gripit mos i shtoni vetes edhe problemet qe shpesh sjell alkooli, siç janë kokëdhimbja apo marramendja.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

prostate_ultrasound

Prostata, problemet dhe trajtimi

Karrota

Aleati i shkëlqyer në luftën kundër erës së keqe të gojës

pesha

Ilaçet që përdoren për humbje të peshës mund ta ulin rrezikun për kancerin e zorrëve

rexhail ramadani

Mjeku shqiptar nga Kumanova tregon pse iku për Gjermani

fruthi

Rumania shpall epidemi të fruthit

Karrota

Nëse vuani nga anemia, këto janë lëngjet që duhet të konsumoni

nyje

Pse dhembin këto pjesë të trupit në këtë periudhë

lodhje gjume plogeshti

Arsyet se pse flini më shumë se 8 orë

duart dridhje

Cilat janë sëmundjet autoimune?

INFO

NA NDIQ