Jeta në Banjskë të Kosovës, 10 ditë më vonë (Video)

Picture of INA
INA

05/10/2023

Kanë kaluar më shumë se dhjetë ditë nga sulmi në Banjskë, kanë nisur hetime, janë prezantuar sasi të mëdha armatimi si prova dhe janë bërë vlerësime të ndryshme për shkatërrimet që do të mund t’i shkaktonin ato.

Aktualisht, situata në Banjskë në veri të Kosovës gradualisht po stabilizohet. Banorët vendas janë kënaqur me sjelljen e policisë kosovare, por duan që arrihet një marrëveshje me Kosovës dhe Serbisë. Forcat policore janë vendosur në qendër të vendbanimit.

https://www.slobodnaevropa.mk/a/zhivotot-vo-banjska-deset-dena-podocna/32623127.html

TË FUNDIT
4 orë
“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë
4 orë
25 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së në Kosovë, ja marrëveshja që u firmos nga Hashim Thaçi e KFOR në 1999
23 orë
Kurti dhe Vuçiq do të takohen në Bruksel më 26 qershor
24 orë
Spanja nis procedurat për njohjen e Kosovës
1 ditë
Serbët e shqiptarët bashkë, mbështesin hapjen e urës së Ibrit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Serbët e shqiptarët bashkë, mbështesin hapjen e urës së Ibrit
24 orë
Spanja nis procedurat për njohjen e Kosovës
23 orë
Kurti dhe Vuçiq do të takohen në Bruksel më 26 qershor
4 orë
25 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së në Kosovë, ja marrëveshja që u firmos nga Hashim Thaçi e KFOR në 1999
4 orë
“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë

LEXO MË SHUMË

william walker uoker kurti

“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë

uck

25 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së në Kosovë, ja marrëveshja që u firmos nga Hashim Thaçi e KFOR në 1999

vucic kurti

Kurti dhe Vuçiq do të takohen në Bruksel më 26 qershor

spanja

Spanja nis procedurat për njohjen e Kosovës

mitrovica-ibri

Serbët e shqiptarët bashkë, mbështesin hapjen e urës së Ibrit

veriu i kosoves policia

“Policia e veriut ka qenë nën komandën e Vuçiqit”/ Eksperti zbulon detaje për veriun

ejup maqedonci

Maqedonci, për grupin terrorist të Banjskës: Vazhdojnë të mbesin të organizuar

bardhyl mahmuti mamuti

Bardhyl Mahmuti shpallet ‘Qytetar Nderi” i Skenderajt

sharr travel

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

INFO

NA NDIQ