”Jeta nuk është kumar” – reagon shoqata Antibixhoz

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/02/2023

Shoqata Antibixhoz ka reaguar ndaj shoqatës”Dua të punoj” e cila thotë se në qoftë se mbyllen bastoret shumë qytetarë do të mbesin pa punë.

Reagimi i plotë i shoqatës Antibixhoz:

“Kur i shkolluari hesht për shkak të edukimit, injorantët mendojnë se ua mbyllëm gojën”. Vërtet kemi respekt për emrin tuaj “dua të punoj”emër i lezetshëm pir vërtetë nisni punoni mos fantazoni, ju rekomandojmë që të mos përdorni durbi vetëm për të parë larg por do të ishte mirë të përdorni pasqyrën. Mos mendoni se paraja është boshti i jetës, mos u shërbeni me gënjeshtra, trillime,akuza dhe shpifje; zgjohuni dhe dijeni se
“ai që robëron mëkatin, mëkati e pushton ate” dijeni se në këtë botë ka njerëz të ndershëm; vërtetë mos harroni se duhet të punoni!

Rezistencë kundër lojrave të fatit ka pas gjithmonë dhe do ketë,mirëpo ju nuk jeni në gjendje ti shifni pasi ju mungojnë syt e shpirtit dhe të zemrës ju funkciononi vetëm nëpërmjet interesit individual dhe fitimeve grupore dhe syve të portofolit. Ju rekomandojmë që krahas buletinit sportiv të lexoni historinë e ujkut dhe deles. Ju vërtet keni pak informacion për Lëvizjen!!!
Ndryshe nga ju, NE u tregojmë qytetarëve se JETA NUK ËSHTË KUMAR, Maqedonia është një vend i vogël, lehtë zbulohet se kush sa peshon,shumë është me rëndësi pasi ne jemi pozicionuar në anën e të mirës në anën e mbrojtjes së qytetarit. Një gjë duhet të dini, ne kurrë nuk do t’ju përgjigjemi fantazive tuaja nëse sinqerisht i përgjigjeni pyetjeve:

Pse aq shumë ju frikëson DISLOKIMI dhe REFERENDUMI?? – thuhet në reagimin e shoqatës Antibixhoz.

Kjo temë mori hap pasi Qeveria miratoi vendimin që bastoret të jenë 500 metra larg nga shkollat e mesme dhe fillore. /KlanMacedonia/

TË FUNDIT
56 minuta
Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re
6 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
9 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
9 orë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)
9 orë
Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

ME TE LEXUARA

24 orë
Ekspertët, digjitalizimi në Maqedoni është i domosdoshëm jo vetëm për anëtarësim në BE, por edhe për zhvillimin ekonomik
1 ditë
Haradinaj: Kurti po do zgjedhje, sepse u ka premtuar ndërkombëtarëve....
9 orë
Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë
1 ditë
Petrovska: Për presidenten Maqedonia nuk ka emër
24 orë
Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre
1 ditë
Kryetari i Vlorës tregon kur hapet sezoni i verës, ka një thirrje të fortë për turistët nga Kosova
9 orë
Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

LEXO MË SHUMË

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

edi rama

Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

grupi banjska radojcici

Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ