Jeton Akiki: Të qenit dhëndër i Nevzat Bejtës nuk më ndihmoi të bëhesha drejtor i AEK-ut

Picture of ina-online
ina-online

13/08/2023

Jeton Akiku, drejtori i Agjencisë për Komunikime Elektronike, në intervistën e sotme për Radio Evropa e Lirë thotë se të qenit dhëndër i ish-zyrtarit të BDI-së, Nevzat Bejta, nuk ka qenë vendimtare që ai të bëhet personi i parë i këtij organi rregullator.

“Unë nuk jam bërë drejtor me gradim, ka pasur një shpallje ku kam aplikuar. Dy kandidat ishim në garë dhe komisioni përgjegjës vendosi që unë të jem drejtor”, theksoi Akiku për REL.

Ai ka ardhur në këtë detyrë duke qenë më parë drejtues i sektorit financiar në AEK.

TË FUNDIT
3 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
5 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
6 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
9 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
11 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

ME TE LEXUARA

13 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
12 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
12 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
11 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
11 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
11 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

INFO

NA NDIQ