Jeton në Bruksel, EVN i çon faturën 1500 euro në Luboten (FOTO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/02/2023

Mërgimtari dhe aktivisti i njohur në diasporë Selajdin Sinani ka reaguar lidhur me një faturë të EVN Maqedoni që i ka ardhur në adresë të shtëpisë së tij në Luboten të Shkupit.

Ai thotë për INA se ka pranuar faturën e fundit me një vlerë prej mbi 90 mijë denarë apo 1500 euro. Sinani thekson se ka qenë vetëm 2 javë në shpi dhe më pas ka shkuar në Bruksel ku jeton dhe punon dhe se shuma e bërë është non sens sepse ai nuk ka fabrikë prodhimi.

“Sot e mora fakturën e muajit dhjetor me nji pagesë mbi 90 mijë denarë ose 1500 euro për nji muaj, kurse kam harxhue në shtëpinë time ska askush, ku unë isha vetëm 2 javë në shtëpi. si është e mundëshme kjo se nuk është fabrikë që të harxhohet aqë rrymë ose ma paskan dërgue fakturën që ka harxhue fshati ÇUDI ÇUDI a vallë duhet të paguaj të atyre që nuk pagujnë”, ka reaguar Sinani duke kërkuar përgjigje publike nga EVN Maqedoni.(INA)

https://www.facebook.com/seli.sinani/posts/10224481358447116

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1335

Edhe Erdogani a po implikohet në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut?!

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

thaci trebosh

PDSH mbajti tubim në Trebosh

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

kurti taravari kasami mexhiti gashi

Albin Kurti deklarohet për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ