Jetulla Qerimi: Rexhaili vdiq, por amanetin e tij për të zbardhur rastet e montuara do ta çojmë deri në fund

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2022

Përpjekjet për zbardhjen e të vërtetës për rastin “Alfa” nuk do të ndalen, thotë për gazetën LAJM, Jetulla Qerimi, organizatori i protestës së sotme dhe vëllai i të ndjerin Rexhail Qerimi, shkruan gazeta LAJM.

“Kërkesat tona nuk do të ndalen derisa të del e vërteta në shesh. Vëllai ka ndërruar jetë por amaneti i tij ishte për ta zbardhur rastin deri në fund, sepse ishte rast i montuar dhe është rast politik”, tha Jetulla Qerimi për gazetën LAJM.

Rexhail Qerimi, ndërroi jetë ditë më parë në burgun e Idrizovës, ku po vuante prej më shumë se 13 vitesh dënimin me burg të përjetshëm në rastin “Alfa”, shkruan gazeta LAJM.

TË FUNDIT
1 orë
"Si shqiponjë në stadium", fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund
2 orë
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
2 orë
Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë
2 orë
“Euro 2024”/ Scamacca do të drejtojë sulmin, ja si do luajë Italia ndaj Shqipërisë
7 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

ME TE LEXUARA

1 ditë
MASH: Nxënësit që plotësojnë kushtet do të kompensohen për gjashtë muaj!
7 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
1 ditë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: Na shtrenjtojnë kafshatën e gojës
1 ditë
“Uragani KUQEZI”/ Mbi 50 mijë shqiptarë do jenë në ndeshjen e Kombëtares me Italinë në “Signal Iduna Park”
7 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Sulejmani: Teatri i Tetovës do të hapet gjatë mandatit tim!
2 orë
“Euro 2024”/ Scamacca do të drejtojë sulmin, ja si do luajë Italia ndaj Shqipërisë
1 ditë
Nga mesnata, shtrenjtohen derivatet e naftës

LEXO MË SHUMË

shqiptarja fustan

“Si shqiponjë në stadium”, fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

kombetarja shqiptare shqiperia

Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë

shqiperi itali

“Euro 2024”/ Scamacca do të drejtojë sulmin, ja si do luajë Italia ndaj Shqipërisë

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

de biasi

De Biasi bën prognozën e ndeshjes Itali-Shqipëri, lartëson tre nga kuqezinjtë tanë

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

e.go-veture-elektrike-investim-tetove

Falimentoi prodhuesi gjerman i makinave elektrike Next.e.Go Mobile, investimi i planifikuar edhe në Maqedoni

INFO

NA NDIQ