“Unioni i Shoqatave bjeshkatare” kërkon largimin e kryqeve të vendosur nëpër male

Picture of ina-online
ina-online

17/08/2023

Kryesia e Unionit të Shoqatave Bjeshkatare në rajonin e Shkupit ka kërkuar largimin e kryqeve të vendosura nëpër male.

“Kemi një dukuri të pahijshme, që po vërehet gjatë ecjeve nëpër male, ate të vendosjes së kryqave nëpër maje dhe emërtimi i majeve, rasti më i freskët është në Parkun Nacional të Malit Sharr, diku në rajonin ndërmjet Majes Rudoka dhe Taumës së Madhe, është vendosur kryqi dhe është emërtuar maja me emrin Maja e Petrovit. Me këtë rast reagojmë ndaj kësaj dukurie dhe kërkojmë nga institucionet përkatëse, ti marin të gjitha masat në pajtueshmëri me ligjet, MENJËHER ti largojn kryqat e vendosur çdo kund nëpër male dhe personat e papërgjegjshëm që i kan vendosur të marin denimin e merituar.
Jemi për ruajtje të ambientit, respekt ndër fetar dhe tolerancë ndër njerzore e JO urejtje dhe shovenizëm”, theksoi Unioni i Shoqatave Bjeshkatare.(INA)

TË FUNDIT
5 orë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
5 orë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
7 orë
Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin
7 orë
Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani
9 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

ME TE LEXUARA

18 orë
Gjykata civile SHKUP vendos: Qani Nesimi është myfti i Tetovës
13 orë
VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje
17 orë
Festa e Kurban Bajramit, ditë jo pune për besimtarët myslimanë
12 orë
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
17 orë
Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla
10 orë
Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

LEXO MË SHUMË

ariu

Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit

IMG_2967

“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem

IMG_2962

Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin

IMG_2961

Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

uns struge jeton shaqiri merko

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

INFO

NA NDIQ