“Jo Mickoski, por VLEN-in në Qeveri e çon vota shqiptare” – thotë Shaqiri

Picture of INA
INA

10/06/2024

Rijad Shaqiri nga VLEN ka qenë mysafir në DailyClick në TV21.

Duke folur për negociatat me VMRO-DPMNE-në, duke u përgjigjur në pyetjen se a po e dërgon VLEN-in në Qeveri, lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski?

Shaqiri me përgjigje:

“Përfaqësuesi legjitim i shqiptarëve është Aleanca, është koalicioni VLEN. Kështu që VLEN-in në qeverisje e çon vota shqiptare”.

TË FUNDIT
1 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
2 orë
Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori
2 orë
Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë
3 orë
Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor
3 orë
Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

ME TE LEXUARA

24 orë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
8 orë
Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit
4 orë
Grubi: Do të vazhdoj të qëndroj në krah të Kryetarit Ali Ahmeti
23 orë
Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke
8 orë
Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pasdite paralajmërime për shi

LEXO MË SHUMË

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

mexhiti 1

Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

maricic orhan

Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

FB_IMG_1719229651966

Grubi: Do të vazhdoj të qëndroj në krah të Kryetarit Ali Ahmeti

vesna

Vesna Janevska e mori funksionin ministër i Arsimit dhe Shkencës nga ministri i deritanishëm Jeton Shaqiri

IMG_3545

Durmishi nisi detyrën e ministrit në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës: Kalojmë në Veprim!

policia-714x420

Arrestohet një shtetas i Sllovenisë në Shkup, dyshohet për vjedhje të rëndë

INFO

NA NDIQ