Jo vetëm Lukakun, Mourinho tenton lëvizjen e bujshme në fund të merkatos

ina-online
ina-online

31 Gusht, 2023

Roma ka bërë një goditje të madhe në tregun e transferimeve, duke siguruar shërbimet e Romelu Lukakut.

Skuadra nga kryeqyteti italian përpos sulmuesit belg ka marrë disa lojtarë të mirë me Jose Mourinhon që ka ndërtuar një skuadër konkuruese.

Houssem Aouar, Evan N’Dicka, Renato Sanches, Leandro Paredes, Rasmus Kristensen dhe Sardar Azmoun janë transferimet e tjera të Romës këtë edicion.

Por në minutat e fundit të afatit kalimtar Giallorosët mund të bëjnë një tjetër goditje të madhe, duke nënshkruar me Sergio Ramos.

Qendërmbrojtësi spanjoll është ende pa skuadër pas largimit nga PSG dhe po i shqyrton ofertat e tij.

La Gazzetta dello Sport ka raportuar se goditja e ardhshme e Romë mund të jetë Sergio Ramos, pasi Giallorosët kanë nevojë për një tjetër mbrojtës të qendrës.

Spanjolli ka oferta të tjera nga SHBA, Arabia Saudite e Galatasaray, por mbetet të shihet nëse Roma do të arrijë t’i sigurojë shërbimet e tij.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vedat-muriqi

Muriqi në mesin e më të mëdhenjve të Mallorcas, po synon t’i kalojë legjendat e klubit

chelsea

“Sherr” në tunel me gjyqtarët, FA ka nisur një hetim për kapitenin e Chelseat…

novak-gjokovic

Djokoviç bën homazhe për terroristët serbë të vrarë në Kosovë! Mediat kroate kritikojnë qëndrimin e tenistit serb…

Pep Guardiola

Guardiola indiferent, nuk e bën dramë eliminimin nga Kupa e Ligës…

futboll

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

mourinho

Roma “shpartallohet” në Genova, trajneri Mourinho: “Nuk kam shumë për të thënë pas një ndeshjeje si kjo!” Nisin kritikat…

xherdan shaqiri

Messi, Busquets, Shaqiri, njihuni me lojtarët më të paguar në ligën MLS

ffk

Reagim i FFK-së në lidhje me pankartat shoviniste në ndeshjen Olympiakos – Aris

xavi cavi

Xavi: Jemi përmirësuar në sulm, gabojmë në mbrojtje

INFO

NA NDIQ