Jo vetëm Milan, ky është klubi i madh italian që po interesohet për Zhegrovën

Picture of INA
INA

26/05/2023

Edon Zhegrova mund ta vazhdojë karrierën në Serie A.

Ditë më parë u fol për një interesim të mundshëm të Milanit për shërbimet e yllit kosovar.

Ndërsa tash, mediumi i njohur italian “Corriere dello Sport” raporton se një tjetër klub nga Serie A ia ka vënë syrin futbollistit të Lillet.

Më saktësisht, në garë për përfaqësuesin kosovar është futur edhe Napoli.

Kampioni i freskët italian i ka raportet e shkëlqyeshme me Lillen dhe kjo mund ta lehtësojë punën për transferimin e Zhegrovës në stadiumin “Maradona”.

Futbollisti i krahut të djathtë është i gatshëm për ta bërë hapin e radhës në karrierë dhe Napoli mund ta transferojë atë për 10 milionë euro.

Kohë më parë spekulohej për një interesim të mundshëm të Arsenalit për ish-futbollistin e Baselit, i cili nuk e ka fshehur kurrë ëndrrën e tij që një ditë të luajë në Barcelonë.

TË FUNDIT
3 orë
Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)
12 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
12 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
12 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
12 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

ME TE LEXUARA

1 ditë
EURO 2024/ Shqipëri – Itali, si priten të rreshtohen skuadrat
17 orë
“Në shtëpi fiton gruaja... por sot fiton Italia”, çifti italo-shqiptar 'përplasen' për ndeshjen
1 ditë
Mes urrejtjes dhe arrogancës nacionaliste: si lindi Kampionati Evropian i futbollit
16 orë
Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët
1 ditë
De Biasi bën prognozën e ndeshjes Itali-Shqipëri, lartëson tre nga kuqezinjtë tanë

LEXO MË SHUMË

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

INFO

NA NDIQ