Jorginho më i miri në fushë: Chelsea 4-0 Malmo, vlerësimet e lojtarëve

Chelsea ka shënuar fitore të thellë ndaj Malmos me rezultat 4-0 në kuadër të xhiros së tretë në Ligën e Kampionëve.

Andreas Christensen dhe Kai Havertz shënuan nga një herë, ndërsa Jorginho shënoi dy gola.Italiani ishte më i miri në fushë në këtë ndeshje duke u vlerësuar me notën 9.6.

Christensen po ashtu u vlerësua lartë më notën 7.8.

Te Malmo nuk kishte lojtar që mori notë kaluese.