Jose Mourinho jep një përgjigje brilante kur pyetet për trajnerët që festojnë pas fitores

ina-online
ina-online

11/02/2024

Jose Mourinho u përgjigj me linjën e tij ‘Preferoj që të mos flas’ kur u pyet për debatin që po bëhet rreth trajnerëve që festojnë pas fitores së ekipit të tyre.

Më herët gjatë këtij muaji, Mikel Arteta u kritikua për festën e tepruar pas fitores së Arsenalit me rezultat 3-1 ndaj Liverpoolit, pas vrapimit që bëri kur “Topçinjtë” shënuan gol.

Spanjolli e shijoi aq shumë momentin kur gjyqtari dha fishkëllimën e fundit sa që në festën e fitores bashkë me të u përfshinë edhe fotografi i klubit si dhe një tifoz i madh i klubit Stuart MacFarlane.

“Personalisht, më pëlqeu. Sjell një pasion dhe një emocion ndaj futbollit kur bëhet në mënyrë natyrale dhe unike”, ka thënë Gary Neville duke i dalur në mbrojtje Artetas.

Mbi këtë temë nuk kishte si mos të reagonte edhe Jose Mourinho, i cili ndër vite është bërë i njohur për festimet e tij kontroverse, ku bien në sy ato ndaj Tottenhamit në 2017 në “Old Trafford” dhe ndaj Juventusit në 2018.

“The Special One” postoi në rrjetin e tij social Instagram nëntë fotografi të tij duke festuar fitoret dhe ato i shoqëroi me mbishkrimin: Çfarë mendoj për trajnerët që festojnë pas fitores?

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Erjona-Jonuzi

Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

INFO

NA NDIQ