Jose Mourinho, trajneri i ri i Fenerbahces, sot prezantohet para mijëra tifozëve në Stamboll

Picture of ina-online
ina-online

02/06/2024

Ish-trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho do të zyrtarisohet si trajneri i ri i klubit të futbollit Fenerbahce sot.

Pas ditëve të indikacioneve të forta se Mourinho do të merrte drejtimin e klubit të Stambollit, Fenerbahce tha në një postim në X se trajneri portugez do të merrte pjesë në një ceremoni në terrenin e tij Sukru Saracoglu.

“Saracoglu pret trajnerin e ri Jose Mourinho dhe tifozët në orën 19:00!”

Të shtunën mbrëma Fenerbahce kishte postuar një video-mesazh nga Mourinho, 61 vjeç, në të cilin ai u tha tifozëve të Fenerbahçes se “do të shihemi nesër në Kadikoy dhe le të fillojmë udhëtimin tonë së bashku”.

Është puna e parë e Mourinhos që kur u largua nga Roma në janar pas dy vitesh e gjysmë të shënuara nga fitimi i Europa Conference League në 2022 dhe një seri mosmarrëveshjesh me arbitrat.

TË FUNDIT
5 minuta
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
2 orë
Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare
6 orë
UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës
8 orë
Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën
13 orë
Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve

ME TE LEXUARA

24 orë
10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn
2 orë
Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare
23 orë
Shqiptarët ngacmojnë yllin 16-vjeçar të Spanjës: T’i bëjmë ne detyrat e shkollës, vetëm mos na bëj gol…
5 minuta
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
1 ditë
Euro 2024, arenë e rivaliteteve ballkanike
22 orë
"Shqipëria është 99% jashtë Europianit", thotë Chiellini: Festoni për arritjen deri këtu

LEXO MË SHUMË

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

zvicer gjermani

Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare

mirlind daku

UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës

ardian kozniku

Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën

tifozet kombetarja

Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve

izer aliu

FC Aarau përforcohet me djaloshin shqiptar me prejardhje nga Maqedonia

xhaka zvicer

Dueli për kreun e grupit A, Granit Xhaka paralajmëron Gjermaninë

Tifozet kuq e zi kombetarja

Uragan kuqezi për të mposhtur Spanjën, Shqipëria ‘fiton’ me tifozët (Numri)

Spanja Luis De La Fuente

8 ndryshime në formacion, mësoni si do të luajë Spanja ndaj Shqipërisë

INFO

NA NDIQ