Joshua do të boksojë me Francis Ngannou

ina-online
ina-online

06/01/2024

Anthony Joshua do të luftojë me ish-yllin e UFC, Francis Ngannou në Arabinë Saudite, thotë promotori Eddie Hearn.

Ngannou humbi nga Tyson Fury në debutimin e tij në boksin profesionist në tetor.

Joshua, 34 vjeç, ishte vendosur të përballej me Deontay Wilder pasi mundi Otto Wallin, por humbja e amerikanit ndaj Joseph Parker prishi planet për përballjen e tyre të madhe.

Hearn postoi “është një marrëveshje e përfunduar” në Twitter të Premten dhe shtoi: “Anthony Joshua v Francis Ngannou do të boksojnë në një natë të madhe në Riad, Arabinë Saudite.”

Një datë 9 mars është përmendur, por Hearn tha se një konferencë për shtyp do të mbahet në Londër më 15 janar me më shumë detaje rreth përballjes.

Ngannou, 37 vjeç, i lindur në Kamerun, u rendit në numrin 10 në peshën e rëndë nga WBC pasi ai pothuajse befasoi kampionin e peshave të rënda WBC Fury, duke humbur pas një vendimi të diskutueshëm të ndarë në duelin e tyre në Arabinë Saudite.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ