Jovan Mitreski pritet të jetë kryetar i ri i Kuvendit

INA
INA

09/12/2023

Burime nga LSDM-ja në pushtet kanë bërë të ditur se derisa po vazhdonte mbledhja e Kryesisë qendrore të BDI, kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, ka caktuar mbledhjen e kryesisë së partisë për të dielën.

Siç mësohet jozyrtarisht, në këtë takim kryetari i LSDM-së Dimitar Kovaçaevski pret që Jovan Mitreski të propozohet për kryetar të Kuvendit, e më pas të konfirmohet nga kryesia dhe Bordi Ekzekutiv i LSDM-së.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

Baza ajrore Kucove

Baza e NATO-s në Kuçovë merr jehonë, Rama paralajmëron edhe bazën detare

UT Universiteti tetoves

VLEN: BDI nxori në rrugë elitën intelektuale shqiptare

Koridori-8-10d

Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni

shqiper kosov

Filloi zgjerimi dhe asfaltimi i rrugës që e lidh Kosovën me Shqipërinë

thumbs_b_c_9349a89cefb82dd84330a3a5dea34148

Përurohet baza ajrore e NATO-s në Shqipëri

pompa-benzines-derivatet-naftes

Lirohet çmim i naftës, shtrenjtohet çmimi i benzinës në Maqedoni

partite politike shqiptare VLEN BDI Populli PDSH ASH Sela PDE

Përpos liderëve këto janë emrat e disa kandidatëve për deputetë që po kalkulohen në Nj.6 zgjedhore?!

INFO

NA NDIQ