Ju ftoj të votoni partinë e LESH-it, PIS-ave dhe partinë e të Pavendosurve

Picture of INA
INA

10/08/2023

shkruan: Muhamer Pajaziti

Partitë politike shqiptare në Maqedoni, po mbijnë si këpurdhat pas shiut dhe se padyshim do të ndodhë parcializimi i votës shqiptare.

Nëse i përfshijmë partitë e reja që janë në proces të themelimit, po bëhen gjithsejt 9 parti shqiptare.

Kjo, pa i llogaritur edhe tri partitë e rrjeteve sociale, që po pasqyrojnë gjendjen e mjerueshme dhe organizimin politik skandaloz të shqiptarëve në Maqedoni, partinë e të “Pavendosurve”, partinë e “LESH”-it dhe partinë “PIS”-at.

Kur i sheh nga emrat dhe llogot e tyre, të gjitha janë “demokratike”, të gjitha synojnë “integrimin” e vendit në BE, të gjitha duan “avansimin” e cështjes shqiptare në Maqedoni.

Të paktën kjo është e shprehur deklarativisht në programet e tyre, sepse në të vërtetë, interesat personale dhe klanore të këtyre politikanëve janë në rradhë të parë.

Tenderat i përbashkojnë të gjitha partitë shqiptare, por edhe ato maqedonase, e për qytetarët është e siguruar varfëria, skamja dhe pastaj migrimi.

Këto parti politike paradite janë të majta dhe me deklarata premtojnë paketat e ndihmave sociale, pasdite janë të djathta dhe ju premtojnë liberalizim të tregut, konkurrencë të pastër dhe të ndershme, e të gjitha liritë themelore, ndërsa në mbrëmje janë parti të qendrës, duke marrë më të mirën nga e majta dhe e djathta.

Më e keqja është se të gjitha këto në fund do përfundojnë para dyerve të selive të VMRO-së dhe LSDM-së.

Prandaj, Ju ftoj që ta votoni partinë e “Leshit”, “Pisave” dhe partitë e të “Pavendosurve”.

Kjo sepse në fund të fundit lesh do merrni të gjithë, të gjithë do të përballeni me pisat e politikës dhe një pjesë e madhe e qytetarëve edhe për një kohë do mbeten të pa vendosur.

TË FUNDIT
3 orë
Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë
5 orë
Do të marrin nga 2000 euro në muaj, gjithsej 36 ish-deputetë kanë kërkuar dhe kanë marrë apanazh
6 orë
Me sukses është shmangur një skandal eventual! Siljanovska në Samitin në Shkup e shmangu përdorimin e emrit të shtetit
10 orë
Nga mesnata, shtrenjtohen derivatet e naftës
11 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: Na shtrenjtojnë kafshatën e gojës

ME TE LEXUARA

11 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: Na shtrenjtojnë kafshatën e gojës
1 ditë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
10 orë
Nga mesnata, shtrenjtohen derivatet e naftës
17 orë
“Uragani KUQEZI”/ Mbi 50 mijë shqiptarë do jenë në ndeshjen e Kombëtares me Italinë në “Signal Iduna Park”
6 orë
Me sukses është shmangur një skandal eventual! Siljanovska në Samitin në Shkup e shmangu përdorimin e emrit të shtetit

LEXO MË SHUMË

IMG_3097

Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

Do të marrin nga 2000 euro në muaj, gjithsej 36 ish-deputetë kanë kërkuar dhe kanë marrë apanazh

gordana siljanovska davkova

Me sukses është shmangur një skandal eventual! Siljanovska në Samitin në Shkup e shmangu përdorimin e emrit të shtetit

derivate nafta dizeli benzin

Nga mesnata, shtrenjtohen derivatet e naftës

buka-market

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: Na shtrenjtojnë kafshatën e gojës

haxh-meke

Mbi dy milionë muslimanë fillojnë pelegrinazhin vjetor të Haxhit

mickoski hristijan

Paralajmërimi i Mickoskit – Ja nga cili shtet i BE-së, pritet të jetë huamarrja prej 1 miliard eurosh

tifozat kuq e zi

Mbi 50 mijë shqiptarë pritet të ndjekin ndeshjen në Gjermani, ndërkaq italianë më pak se 10 mijë!

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dyert e shkollave të hapura por nuk ka nxënës

INFO

NA NDIQ