Ju mbaron shpejtë bateria e celularit? Këto këshilla do t’ju ndihmojnë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/04/2023

Ju ka mbaruar sërish bateria e celularit, por keni atë email të rëndësishëm për t’iu përgjigjur?

Ne kemi hapat më të rëndësishëm që mund të ndërmerrni për të kryer gjërat e nevojshme. Pra, ka disa gjëra që mund të bëni për të shmangur mbarimin e baterisë.

Gjeni aplikacionet që “hanë” baterinë tuaj

Karikoni telefonin tuaj celular dhe bëni një test për konsumin më të lartë të baterisë. Karikoni plotësisht celularin tuaj dhe më pas kur të ketë mbetur 5%, trokitni lehtë mbi Cilësimet – Cilësimet e pajisjes – Bateria ose Cilësimet > Të përgjithshme > Përdorimi i baterisë. Në këtë mënyrë, do të zbuloni se cilat aplikacione duhet të fajësohen për shkarkimin e shpejtë të baterisë.

Thuaj jo ndriçimit automatik

Fikni funksionin “Automatic Brightness” në pajisjen tuaj, pasi në shumicën e rasteve është më shumë se sa ju nevojitet.

Fikni dridhjen

Fikni dridhjet si kur jeni në një vend shumë të zhurmshëm.

Modaliteti i kursimit të baterisë

Shumica e pajisjeve kanë një funksion “Battery Saver” Zgjidhni nivelin e baterisë në të cilin dëshironi të aktivizohet funksioni nga Settings – Battery – Battery Saver.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bitcoin

Vlera e Bitcoin shkon në mbi 65,000 dollarë – duke iu afruar nivelit më të lartë të të gjitha kohërave

190719_ROBOTET_12_8

Në një kompani suedeze, një chatbot bën punën e 700 njerëzve – në një muaj ai pati 2.3 milionë biseda

whatsapp-main-600x360

WhatsApp shfaq shenjat e para të funksionit për komunikim ndër-platformë

chat-gpt

Elon Musk padit krijuesin e ChatGPT OpenAI

nasa2

A do të jetë në gjendje NASA të sjellë mostrat e Marsit në Tokë?

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

SHBA, Britania dhe Bashkimi Europian godasin grupin famëkeq të krimit kibernetik

openAI

Mediat po paditin OpenAl dhe Microsoft

viber

Viber prezanton funksionin e ri

maserati

Modeli i ri nga Maserati do të dalë në shitje këtë verë

INFO

NA NDIQ