Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

INA
INA

11/12/2023

Liverpool nuk bëri një paraqitje të mirë ndaj Crystal Palace, megjithatë arriti të merrte tre pikët duke fituar me përmbysje.

Përkundër se ishin duke pësuar humbje 1-0, The Reds shënuan dy gola në fundin e ndeshjes me Mohamed Salah dhe Harvey Elliot për t’i marrë tre pikë që e kanë bërë lider në Ligën Premier.

Jurgen Klopp u shpreh i kënaqur me lojtarët, por edhe me ndryshimin e taktikave që pasoi kartonin e kuq të Jordan Ayew .

“Gjëja e mirë është se ata të gjithë mund të luajnë dhe duhet të luajnë, kështu që ne mund të bëjmë lëvizje të tilla si ndaj Crystal Palace, sepse njëri është ndryshimi i lojtarit, por ne kemi ndryshuar sistemin. Nuk dua asnjë lëvdatë për këtë, është thjesht një punë për të bërë, por kjo na ndihmoi gjithashtu që ne mund ta bënim vërtet këtë”, tha Klopp.

Tutje trajneri gjerman shpjegoi se si ndryshoi sistemin e lojës dhe në fund i funksionoi një gjë e tillë.

“Në fund luajtëm përpara me Mo dhe Harvey si 10. Cody Gakpo djathtas, Lucho majtas dhe më pas Lucho brenda me Jones më lart. Pra, ne provuam gjithçka dhe më pas funksionoi, por shumë shpesh asgjë nuk funksionon më”.
“Kjo varet nga lojtarët që ata me të vërtetë marrin këto duar të vogla ndihmëse që mund t’i japim. Ne luajtëm më mirë dhe më pas u duk krejt papritur kundër 10 lojtarëve; luajtëm mjaft shpesh me 10 lojtarë këtë vit dhe ishte e vështirë. vërtet e vështirë të krijosh kundër nesh, kështu që e di sa e vështirë është.

“Njerëzit do të thonë se kjo bëri një ndryshim, por ata ndoshta bënë shumë mirë. Ne luajtëm atëherë shumë mirë. Kjo është ajo që është”, deklaroi trajneri gjerman.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ