Juve-Allegri, rrezikohet shkarkimi i menjëhershëm i trajnerit!

Picture of INA
INA

17/05/2024

Nata e çmendur dhe e zemëruar e Max Allegrit pas fitores së Kupës së Italisë kundër Atalantës mund t’i kushtojë shumë shtrenjtë trajnerit të Juventusit, në çdo kuptim . Ka reflektim në shtëpinë e Juventusit dhe është thirrur trajneri U-19, Paolo Montero, i cili mund të veprojë si traget derisa të vijë Thiago Motta. Protestat dhe përjashtimi fillimisht, shpërthimi ndaj Giuntolit më pas, deri te fjalët plot sarkazëm ndaj drejtuesve të klubit para mikrofonave, madje edhe kërcënimet verbale dhe fizike ndaj drejtorit të Tuttosport Guido Vaciago, krijuan shumë konfuzion. Vetë dëmtimi i imazhit, fjalët dhe sjelljet e patolerueshme që i turpëruan drejtuesit e Juventusit. Sigurisht një qëndrim jo në përputhje me historinë e klubit.

Nëse lamtumira në fund të sezonit është e sigurt, tashmë është më e qartë se nuk do të jetë një ndarje pa tensione, qoftë edhe nga pikëpamja ekonomike. Një ndarje që edhe mund të parashikohej, duke e zgjidhur para kohe marrëdhënien. Në Torino po mendojnë seriozisht për këtë, edhe nëse duket se, ndryshe nga raportimet fillestare, një ndërprerje e hershme e marrëdhënies mes klubit dhe trajnerit toskan nuk do të ishte i pashmangshëm.

Me një vit të mbetur nga kontrata e tij, shtatë milionë neto ende për t’u paguar, nuk përjashtohen pasoja drastike, përfshirë mundësinë e shkarkimit për arsye të drejtë . Natyrisht, do të ishte më e leverdishme për të gjithë të arrinin në një pikë takimi – gjithashtu për të shmangur pasojat në aspektin e imazhit, si dhe procedurat e gjata ligjore, por përshkallëzimi i tensionit në orët e fundit e lë të hapur derën për çdo mundësi. Madje, e përsërisim, deri në atë të bujshme të shkarkimit të menjëhershëm.

TË FUNDIT
43 minuta
Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C
45 minuta
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D
3 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
5 orë
Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”
5 orë
Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

ME TE LEXUARA

15 orë
Mateus: Shqiptarët ishin më të mirë se spanjollët! (FOTO)
5 orë
Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”
1 ditë
UEFA me artikull të veçantë për ndeshjen Shqipëri-Spanjë, zbulon fakte interesante për dy kombëtaret
15 orë
Sylvinho: Përvojë e artë, shpresoj të drejtoj Shqipërinë edhe për 10 vite
3 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
1 ditë
Shqipëria përshëndetet me EURO 2024, nuk pati fat përballë kampionëve
15 orë
Mediat botërore: Emocione të mëdha në grupin e Shqipërisë

LEXO MË SHUMË

GQ8bv_LXUAA0z6y_sd

Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C

-900-0-1719338220xcover-2-869

Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024

51e6cfb2-db42-4f5b-908a-6e30392d1032-600x360

Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”

sylvinjo silvinjo

Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

kombetarja

Kombëtarja e Shqipërisë niset drejt Tiranës, arrijnë në Rinas në orën 15:00

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

INFO

NA NDIQ