Juve bën “pazar” në Mynih, “Zonja e Vjetër” josh titullarët e Bayern

ina-online
ina-online

16/03/2024

Me apo pa Allegri në stol, drejtuesit e Juves vijojnë të projektojnë të ardhmen e ekipit.

Corriere dello Sport zbulon një prapaskenë të bujshme, një takim të fshehtë që drejtori i “Zonjës së Vjetër” ka zhvilluar pak ditë më parë me drejtuesit e Bayern Munich.

Giuntoli ka qenë i pranishëm në “Allianz Stadium”, për të parë nga pranë ndeshjen e kthimit Bayern-Lazio, por qëllimi i tij nuk ka qenë për të parë ndeshjen, por për të diskutuar mbi disa objektiva që “Zonja e Vjetër” ka për të ardhmen.

Max Allegri i ka sugjeruar emrin e Leon Goretzka-s, një lojtar të cilin e vlerëson shumë dhe e sheh si një përforcim ideal për mesfushën. Jo vetëm Goretzka, në listën e dëshirave janë edhe dy emra të tjerë Mazraoui dhe Sane. Zirkzee i Bologna-s ka qenë një temë më vetë pasi lojtari i Bologna-s është një nga futbollistët më të kërkuar në Serie A, por Bayern Munich ka të drejtën për të riblerë kartonin e tij.

Diskutimet mbi këto elementë që Juve është e interesuar lidhet ngushtë me trajnerin e ri të Bayern Munich. Është e qartë që drejtuesit e klubit gjerman do të lëvizin vetëm pasi të kenë emëruar pasuesin e Tuchel.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkendija

Shkëndija e “shkatërron” Sileksin në Tetovë, Struga ndalet me barazim

manchester united

Manchester United tremb PSG-në me çmimin e Rashford

futboll

Panik në kampionatin italian, lojtari i Romës “shembet” në fushë

myrto uzuni

VIDEO/ Myrto Uzuni shënon golin e 10-të në La Liga, e feston me “shqiponjë”

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

XHAKA GRANIT

Xhaka pasi fitoi titullin me Leverkusenin: Shkruam historinë, secili nga ne në klub tani është legjendë

Jasir Asani

FOTO/ I gatshëm për një martesë dhe një familje të madhe, Jasir Asani zbulon kush është vajza që i ka “rrëmbyer” zemrën

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

INFO

NA NDIQ