Juventus cinik, kalon Fiorentinën dhe shikon sipër (VIDEO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/02/2023

Adrien Rabiot i dhuron Juventusit fitoren e dytë rresht në Serie A duke e shtyrë ekipin e Massimiliano Allegrit drejt pjesës së sipërme të klasifikimit pas penalizimit me 15 pikë.

Në minutën e 34 të ndeshjes kundër Fiorentinës, mesfushori francez realizoi në portën e skuadrës toskane që kërkoi të rikthehej në lojë por nuk arriti të bënte shumë përballë mbrojtjes hermetike të skuadrës bardhezi.

Pas transfertës së Salernos pak ditë më parë, Juventus grumbullon një tjetër 3-pikësh dhe tashmë ngjitet në kuotën 29 me shpresë që apeli mund të zhvlerësojë dënimin me 15 pikë penalizim, në të kundërt “Zonja e vjetër” do ta ketë shumë të vështirë të sigurojë një biletë për në zonën Champions.

https://nvcplayer.crazyvidup.com/player/html/VXPgZi1MCe2qD?popup=fromblocked&autoplay=1

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xavi

​Xavi kapet sërish me arbitrat: E panë të gjithë, është turp

Bellingam Real Barca

Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës

struga trim lum

Fiton Struga, Shkëndija humb, Shkupi vetëm barazim

griezman

Atletico blindon liderin e skuadrës, drejt rinovimit me sulmuesin

de jong

Lëndimi i tretë në të njëjtin vend, De Jong nuk do të luajë këtë sezon me Barcelonën

Bernardo Silva 2

Real Madrid ndërhyn në merkaton e Barçës, madrilenët tentojën lojtarin e Cityt

anceloti

Ancelotti flet për golin e papranuar të Yamal dhe penalltinë e Vazquez

fc shkupi

FC Shkupi shkarkon trajnerin Mladen Zhizhoviq! Kush do ta drejtoj ekipin shkupjan

futboll

KF Besa vetëm një pikë larg inkuadrimit në Ligën e Parë

INFO

NA NDIQ